Jak wybrać idealny stół ogrodowy?

Lato to idealna czas, aby celebrować wspólne posiłki z rodziną na świeżym powietrzu. Warto do tego celu wybrać odpowiedni stół oraz krzesła, które zapewnia maksymalną wygodę, ale również dodadzą eleganckiego wyglądu naszemu ogrodowi lub tarasowi. Jak więc w prawidłowy sposób wybrać stół do naszego ogrodu bądź tarasu? Jakie powinien mieć wymiary oraz z jakich materiałów powinien być wykonany? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu.

 

STÓŁ OGRODOWY BILBAO Ciemno szary

Wymiary idealnego stołu ogrodowego

Stół ogrodowy to bardzo istotny element wyposażenia każdego ogrodu i tarasu. Odpowiednio dobrany stworzy letnie przedłużenie jadalni bądź salonu. Ważnym elementem dotyczącym wyboru są oczywiście wymiary stołu. Na samym początku warto określić, ilu osobom ma służyć poszukiwany przez nas mebel. Po ustaleniu tej liczby możemy rozważać jego konkretne wymiary. Dla 4-6 osób optymalna długość będzie wynosić co najmniej 140 centymetrów, z kolei jego szerokość powinna wynosić minimum 70 centymetrów. Dla każdych kolejnych dwóch osób powinniśmy doliczyć do długości minimum 60 centymetrów. Natomiast blat stołu powinien znajdować się na wysokości 72 cm – 75 cm. Stół ogrodowy nie powinien kojarzyć nam się meblem wykonanym z mało trwałego plastiku. Nowoczesne rozwiązania, jakie oferuje nam salon Homms zapewniają trwałość oraz elegancję. Łącząc w sobie lekkość i prostotę.

STÓŁ OGRODOWY RONDO Szary 180 cm

Najmodniejsze połączenia

Połączenie aluminium oraz drewna tekowego tworzy nowoczesne oraz niesamowicie modne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w domach w stylu nowoczesnym oraz minimalistycznym. Metal dodaje meblom surowy, a zarazem bardzo innowacyjny wygląd. Nasza propozycją takiego połącznia jest z całą pewnością stół ogrodowy BILBAO Ciemno szary. Stół BILBAO ma wymiary 240x100x75cm, dzięki czemu jest bardzo funkcjonalny i pomieści całą rodzinę.

STÓŁ OGRODOWY TEAK BORDEAUX Ø 150 cm

Designerski technorattan

Kolejna warta uwagi propozycja to stoły wykonane z technorattanu. Wykonane w tej technologii produkty przede wszystkim cechuje wysoka trwałość oraz odporność na promienie UV. Nowoczesne kształty oraz kolory wyglądają ekskluzywnie i są bardzo wygodne w użytkowaniu. Ze względu na wysokiej jakości, wyjątkowy design są idealne dla wymagających użytkowników. Stół ogrodowy RONDO to przepiękny okrągły stół, wypleciony w całości z technorattanu, a blat pokryty jest szkłem hartowanym o grubości 8mm. Idealnie sprawdzi się on nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie czy tarasie.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stoły ogrodowe aluminiowe i technorattanowe w naszym sklepie.

Powiązane artykuły

Gazowe grille wolnostojące

Gazowe grille wolnostojące

W letnie popołudnia uwielbiamy relaksować się na balkonie, tarasie, czy na przykład w ogrodzie. Komfortowy wypoczynek zapewnią nam przede wszystkim odpowiedni zestaw mebli ogrodowych czy

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe są niezwykle estetyczną ozdobą domów oraz ogrodów. Tworzone są z łodyg palm pnących, porastających lasy tropikalne Azji Południowo-Wschodniej. To bardzo wdzięczne tworzywo, które