Jak wypoczywać w ogrodzie i na tarasie?

Wypoczynek w ogrodzie i na tarasie to jedna z przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu bez konieczności opuszczania domu. Doskonale zaaranżowany ogród oraz taras sprawią, że naładujemy swoje baterie, przyjmiemy rodzinę oraz przyjaciół, urządzimy grilla, dzieci grają w piłkę nożną – co tylko chcemy. Aby jednak całkowicie wykorzystać możliwości tych przestrzeni konieczne jest odpowiednie zaopatrzenie się w meble ogrodowe.

zestaw mebli ogrodowych wypoczynkowych Siena

Zestaw mebli ogrodowych SIENA royal biały

Meble ogrodowe z rattanu i technorattanu

Rattan jest rośliną tropikalną, która należy do grupy palm, charakteryzuje się ona kolczastymi pędami. Natomiast jej drewno importowane jest do Europy z krajów Ameryki Południowej oraz Azji. Rattan od wielu wieków jest używany w meblarstwie, ponieważ pod wpływem pary wodnej staje się bardzo plastyczny. Dzięki właśnie tym właściwościom można go dowolnie formować w większym stopniu niż wiklinę, nadając powstającym przedmiotom dowolne kształty. Meble ogrodowe z tego materiału są bardzo dekoracyjne, komfortowe oraz lekkie. Jeśli chodzi o technorattan, to jest on żywicą syntetyczną, która składa się z włókien polietylenowych z naniesionymi utrwalaczami promieni UV. Technorattan jest wzorowany na naturalnym rattanie, stąd zbliżona nazwa, jednak został on znacznie ulepszony w procesie produkcji. Jest on zdecydowanie bardziej trwały i odporny na wszelkie warunki atmosferyczne niż rattan. Dawniej meble z rattanu oraz technorattanu mogliśmy spotkać głównie w hotelach, SPA czy miejscach urlopowych. Natomiast z każdym rokiem, coraz więcej z nas decyduje się na te nowoczesne meble ogrodowe, które zaskakują nie tylko swoją wytrzymałością, ale również estetyką.

krzesła ogrodowe Leon

Krzesło ogrodowe LEON teak antracyt

Meble ogrodowe z aluminium

Aluminiowe meble ogrodowe z powodzeniem można zastosować w każdym ogrodzie, na przydomowych tarasie, na balkonie oraz w altanach ogrodowych. Sprawdzą się idealnie nie tylko pod zadaszeniem, ale również na otwartej przestrzeni, ponieważ aluminium jest materiałem bardzo odpornym na korozję oraz niszczenie. To jeden z najczęściej stosowanych materiałów do tworzenia nowoczesnych mebli ogrodowych. Pozyskiwany jest on z boksytu, skały składającej się z wodorotlenków glinu. Dla uzyskania najlepszych właściwości czyste aluminium mieszane jest z innymi metalami, warto więc sprawdzić, z jakiego stopu aluminium wykonane są meble, które mamy na oku.

Powiązane artykuły

Gazowe grille wolnostojące

Gazowe grille wolnostojące

W letnie popołudnia uwielbiamy relaksować się na balkonie, tarasie, czy na przykład w ogrodzie. Komfortowy wypoczynek zapewnią nam przede wszystkim odpowiedni zestaw mebli ogrodowych czy

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe są niezwykle estetyczną ozdobą domów oraz ogrodów. Tworzone są z łodyg palm pnących, porastających lasy tropikalne Azji Południowo-Wschodniej. To bardzo wdzięczne tworzywo, które