Jak zaaranżować funkcjonalną jadalnię?

W wielu domach oraz mieszkaniach to właśnie jadalnia, a nie kuchnia jest się sercem domu. To właśnie w niej zbierają się wszyscy domownicy oraz przyjaciele, aby podczas wspólnych posiłków spędzić czas. Dlatego warto jest zaaranżować tę przestrzeń funkcjonalnie, ale również i estetycznie.

Funkcjonalność to podstawa!

W nowoczesnych mieszkaniach oraz domach na urządzenie jadalni najczęściej do dyspozycji mamy jedynie przestrzeń, która połączona jest z kuchnią oraz salonem, w tej właśnie przestrzeni musimy wygospodarować miejsce na zaaranżowanie kącika do wspólnych posiłków. Jednak bez względu na metraż, jaki posiadamy, warto podczas planowania jadalni z salonem, z kuchnią czy na przykład w oddzielnym pomieszczeniu, zadbać o komfort podczas spożywania posiłków. Przemyślany wybór mebli pozwoli nam stworzyć funkcjonalną przestrzeń, w której domownicy będą mogli cieszyć się wspólnymi chwilami.

STÓŁ ROZKŁADANY LEVEL

Jakie meble do jadalni – jaki stół wybrać?

Jak wiadomo sercem każdej jadalni jest oczywiście stół. Jeżeli więc zastanawiamy się, jakie meble do jadalni powinniśmy wybrać, w pierwszej kolejności zadbajmy o dobór odpowiedniego stołu. Bardzo ważnym aspektem jest kształt stołu – do wyboru mamy modele okrągłe oraz prostokątne. Stół okrągły idealnie sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Najlepiej, by stał on na środku jadalni, ponieważ ustawiony pod ścianą, niekoniecznie będzie dobrze się prezentował. Natomiast druga opcja to stół prostokątny. Pasuje on zarówno do małych, jak i większych wnętrz i idealnie prezentuje się ustawiony nie tylko na środku pokoju, ale również pod ścianą. Stoły prostokątne dostępne w wielu rozmiarach, więc bez problemu znajdziemy model, który będzie dopasowany do naszej aranżacji i potrzeb. Z kolei, jeżeli mamy ograniczony metraż, ale bardzo chętnie przyjmujemy gości, to doskonałym rozwiązaniem będzie stół rozkładany. Meble rozkładane na co dzień zajmują mało przestrzeni, zapewniając większą swobodę, a w razie potrzeby umożliwiają wygospodarowanie kilku dodatkowych miejsc siedzących.

STÓŁ TAVOLO CIRCUS

Oferta sklepu Homms

W naszej bogatej ofercie znajdziecie niezwykle designerskie oraz funkcjonalne stoły, które będą idealnym miejscem na wspólne posiłki oraz uroczystości rodzinne, ale również będą największą ozdobą całej jadalni. Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapoznaj się z naszą ofertą!