Batyst

Wyjątkowa pościel batystowa – dlaczego warto ją mieć?

Szukając idealnej pościeli do wymarzonej sypialni, wiele osób zastanawia się nad czymś oryginalniejszym niż klasyczna pościel bawełniana. Czy jednak szykowna kołdra może być jednocześnie rozwiązaniem przyjaznym środowisku naturalnemu i alergikom? Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe. Poszukującym takiego rozwiązania z pomocą przychodzi pościel batyst, warto więc przyjrzeć się jej bliżej.

Batyst – próba definicji

Batyst jest cienką, przezroczystą tkaniną, która charakteryzuje się delikatną fakturą. Przeważnie w sprzedaży dostępny jest batyst bawełniany, bardziej wymagający odbiorcy mogą jednak korzystać również batystu lnianego, a nawet jedwabnego. Co warte podkreślenia, batyst jest produkowany także w Polsce, nic więc nie stoi na przeszkodzie temu, aby nie tylko cieszyć się piękną pościelą, ale również wspierać lokalny rynek jej producentów. Bez względu na to, na jaki typ batystu się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że będzie on lekki i subtelny. Najlepsze rozwiązania tego typu zwracają na siebie uwagę także dlatego, że są wolne od sztucznych dodatków.

Zalety pościeli batystowej

Mówiąc o zaletach pościeli wykonanej z batystu bawełnianego, zwykle na pierwszy plan wysuwa się jej naturalność. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że nie jest to wcale jej jedyny atut. Jej plusem jest także to, że pościel zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Ciało nie poci się podczas snu, rano nie trzeba więc zastanawiać się, czy przepocona piżama już po jednokrotnym użyciu nie nadaje się do prania. Bawełna jest też znana jako materiał wytrzymały i antyalergiczny. Doskonale radzi sobie także jako regulator ciepłoty, co może okazać się szczególnie dużym atutem w pomieszczeniach, które szybko wyziębiają się w nocy.

Wiele osób sięga jednak po pościel batyst przede wszystkim dlatego, że jest ona piękna. Wspaniale prezentuje się zwłaszcza w dużych sypialniach, choć można nabyć także kołdry w mniejszych rozmiarach idealne do salonu na sofę z funkcją spania, a nawet do pokoju dziecięcego. Bez względu na jej przeznaczenie, zakup może okazać się idealną opcją na lata.