Sofy ogrodowe – jak wybrać trwałe i estetyczne meble do ogrodu?

Jak zorganizować sobie relaks na tarasie, w ogrodzie lub na balkonie? Nie trzeba do tego zbyt wiele – wystarczy mały, zgrabny stolik, być może parasol ogrodowy lub inna ochrona przed słońcem oraz komfortowa sofa ogrodowa. Podpowiemy, jakie sofy do ogrodu są teraz hitem!

Gdzie umiejscowić sofę ogrodową?

Jak sama nazwa wskazuje, sofa ogrodowa ma swoje zastosowanie na zewnątrz, chociaż niektóre modele są tak atrakcyjne, że z całą pewnością mogłyby ozdobić salon. Niezależnie od tego, jaką przestrzenią w ogrodzie i na tarasie dysponujmy, narożnik na taras lub sofa ogrodowa będzie idealną bazą dla zewnętrznego centrum relaksu i wypoczynku. Pamiętajmy koniecznie, aby wyposażyć ją w wygodne, miękkie poduchy, które znacznie zwiększą komfort użytkowania każdego siedziska.
Z jakiego materiału wybrać sofę ogrodową?

Sofy ogrodowe, zwłaszcza te, które nie są umieszczone pod zadaszeniem są wystawiane na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, na przykład deszcz czy promieniowanie słoneczne. Jakie materiały najlepiej sprawdzają się do produkcji mebli ogrodowych?

Sofa rattanowa CANNES biała przecierana

Rattan

To naturalny surowiec, który wykorzystywany jest do produkcji mebli ogrodowych takich jak sofy, krzesła, fotele oraz pufy i stoliki. Rattan, wytwarzany z pędów palmy rotang. Meble rattanowe są bardzo lekkie i mają egzotyczny wygląd, ale także różnorodne kształty i kolory. Natomiast podobnie jak drewno wymagają regularnej konserwacji oraz odpowiedniego przechowywania na czas jesieni i zimy.

Meble ogrodowe MILANO III royal biały

Technorattan

Technorattan jest syntetycznym kuzynem rattanu. Meble ogrodowe technorattanowe powstają z włókien polietylenowych, które są wysoce trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w pielęgnacji. W Galerii Wnętrz Mera meble z technorattanu także znajdziemy w różnych kolorach – szarym, piaskowym oraz białym.

Meble ogrodowe CORFU IV

Aluminium

Obecnie wiele mebli ogrodowych i tarasowych powstaje z połączenia aluminiowej ramy i miękkich, komfortowych siedzisk z oparciami. To meble trwałe i bardzo solidne, które idealnie pasują do ogrodów i tarasów przy domach w nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Są niezwykle odporne promienie UV, wiatr oraz wilgoć, dzięki czemu nie grozi im korozja. W Galerii Wnętrz Mera znajdziecie szeroki wybór mebli ogrodowych wykonanych z najwyższej jakości aluminium w różnych wariantach.

Powiązane artykuły

Gazowe grille wolnostojące

Gazowe grille wolnostojące

W letnie popołudnia uwielbiamy relaksować się na balkonie, tarasie, czy na przykład w ogrodzie. Komfortowy wypoczynek zapewnią nam przede wszystkim odpowiedni zestaw mebli ogrodowych czy

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe są niezwykle estetyczną ozdobą domów oraz ogrodów. Tworzone są z łodyg palm pnących, porastających lasy tropikalne Azji Południowo-Wschodniej. To bardzo wdzięczne tworzywo, które