Urządzamy ogród zimowy

Urządzamy ogród zimowy

Ogrody zimowe, chociaż największą popularnością cieszyły się dawno temu, to obecnie z ogromnym powodzeniem znajdują zastosowanie w przydomowych przestrzeniach. Co więcej, współcześnie pełnią one nie tylko funkcję zimowych saloników, ale także pełnoprawnych oranżerii. Jak modnie zaaranżować miejsce relaksu, z całorocznym widokiem na zieleń?

Oranżeria, a ogród zimowy – czym się różnią?

Oranżeria, to rodzaj budynku ogrodowego, wolnostojącego lub mającego formę przybudówki zwiększającej powierzchnię naszego domu. Dawniej służyły one głównie do hodowli roślin ciepłolubnych, ponieważ wznoszono je w miejscach, w których warunki zewnętrzne nie pozwalały takim rośliną rosnąć. Oranżerie największą sławą cieszyły się od XVII do XIX wieku, gdyż były synonimem luksusu oraz znakiem rozpoznawczym europejskiej arystokracji. Wznoszono je głównie w ogrodach pałacowych, dworach czy parkach, gdzie jednocześnie służyły za miejsca spotkań towarzyskich, jak i zabaw. Natomiast oranżerie połączone z tarasem, pełnią funkcję ogrodów zimowych, w których można wypoczywać w otoczeniu roślin zimową porą. Podstawowa różnica między ogrodem zimowym, a oranżerią dotyczy więc przeznaczenia tego wnętrza – co do zasady ogrody zimowe powstają są w celach czysto rekreacyjnych. Współcześnie jednak o ogrodach zimowych myślimy jak o przestrzeni odpowiednio łączącej obie te funkcje.

MEBLE OGRODOWE CORFU IV

Jak zaaranżować ogród zimowy?

Aranżując ogród zimowy, mamy spore pole do popisu! W przestrzeni odizolowanej od niesprzyjających warunków zewnętrznych, możemy pozwolić sobie na wstawienie funkcjonalnych oraz komfortowych mebli. W zależności od wybranej koncepcji, wystrój ogrodu zimowego można uzupełnić lekkimi meblami salonowymi lub trwałym i nowoczesnym zestawem ogrodowym. Meble ogrodowe przeznaczone do użytkowania zewnętrznego będą praktycznym wyborem w silnie nasłonecznionych oranżeriach, ponieważ są one odporne na działanie promieni słonecznych i nie ulegną odbarwieniom czy uszkodzeniom nawet przy intensywnej eksploatacji. We wnętrzu wypełnionym naturalną roślinnością świetnie sprawdzą się rattanowe krzesła, stoły oraz sofy nawiązujące do estetyki boho. Natomiast jeśli chcemy stworzyć przestrzeń w stylu eleganckim lub klasycznym, to postawmy na meble z technorattanu bądź aluminium. Takie wyposażenie dobrze zaprezentuje się w towarzystwie dodatków: np. dekoracyjnych poduch oraz koców, które otulą domowników jesienno-zimową porą.

HUŚTAWKA OGRODOWA KOKON ROYAL SZARA

Oferta sklepu Homms

Jeżeli poszukujesz najwyższej jakości mebli oraz dekoracji, które ułatwią Ci stworzenie wymarzonego ogrodu zimowego, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Oferujemy meble ogrodowe rattanowe, technorattanowe oraz aluminiowe w atrakcyjnych cenach, ale również dodatki w postaci donic ogrodowych. Zapraszamy!!

Zapoznaj się z naszą ofertą!

Zestaw na balkon SIENA szary

5586,00 

Poprzednia najniższa cena: 5586,00 .

Zestaw na balkon SIENA piaskowy

5586,00 

Poprzednia najniższa cena: 5586,00 .

Zestaw na balkon SIENA biały

5586,00 

Poprzednia najniższa cena: 5586,00 .

El. środkowy PORTOFINO biały

6872,00 

Poprzednia najniższa cena: 8590,00 .

Zestaw mebli ogrodowych SIENA II royal biały

11613,00 

Poprzednia najniższa cena: 16590,00 .

EL. środkowy EVORA biały

6112,00 

Poprzednia najniższa cena: 7640,00 .

EL. środkowy EVORA antracyt

6112,00 

Poprzednia najniższa cena: 7640,00 .

Zestaw mebli ogrodowych SIENA II royal szary

11613,00 

Poprzednia najniższa cena: 16590,00 .

Zestaw mebli ogrodowych SIENA II royal piaskowy

11613,00 

Poprzednia najniższa cena: 16590,00 .

Zestaw mebli ogrodowych SIENA royal piaskowy

12509,00 

Poprzednia najniższa cena: 17870,00 .

Zestaw mebli ogrodowych SIENA royal szary

12509,00 

Poprzednia najniższa cena: 17870,00 .

Zestaw mebli ogrodowych SIENA royal biały

12509,00 

Poprzednia najniższa cena: 12509,00 .

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *