Urządzamy taras w stylu boho

Urządzamy taras w stylu boho

Choć styl boho zachwyca już od wielu sezonów, taras utrzymany właśnie w takim stylu ciągle jest jeszcze nowością. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie będziemy w stanie poradzić sobie z jego urządzeniem. Przeciwnie, możemy być zdumieni, z jak dobrą zabawą się to wiąże.

Charakterystyka stylu boho

Jeszcze zanim przystąpimy do działania, powinniśmy zgromadzić kilka podstawowych informacji na temat stylu boho. Rozumiejąc jego specyfikę zminimalizujemy przecież ryzyko popełnienia błędów aranżacyjnych, o które wcale nie jest trudno. Warto więc przypomnieć choćby, że ma on już swoje lata. To dziewiętnastowieczna bohema artystyczna zaproponowała nowe spojrzenie nie tylko na sztukę wysoką, ale i na rozwiązania architektoniczne i aranżacyjne. Ona też gorąco nawoływała do odejścia od tego, co surowe, ciężki, eleganckie i przytłaczające. Styl boho od samego początku jego istnienia wyłamywał się z konwenansów. Zachwycał lekkością i pewną nonszalancją. Przekonywał, że to, co zaskakuje wcale nie jest mniej wartościowe niż to, co mieści się w ramach jednego schematu.

Meble rattanowe na taras

Meble rattanowe na taras

Taras w stylu boho w praktyce

Gdy wiemy już, na czym polega specyfika stylu boho, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, jak wprowadzić go na taras. Z pewnością ułatwi nam to kolorystyka, jaka króluje w przestrzeni w stylu boho. To styl, który kocha kolory ziemi, na tarasie mogą więc królować nie tylko beże i brązy, ale również subtelna biel, krem, odcienie szarości oraz zgaszona zieleń.

Postawą boho są te materiały, które nawiązują do natury. Na tarasie znajdzie się więc miejsce na drewno, wiklinę, rattan oraz wytrzymały technorattan, który jest niemal nie do odróżnienia od naturalnych materiałów wykończeniowych.

Zadaszenie na taras

Zadaszenie na taras 

Na tarasie w stylu boho mogą pojawić się zarówno krzesła, jak i fotele, Nie jest to styl nawołujący do przepychu, warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie zachęca on również do celebrowania nadmiernej surowości. Nasz taras ma być piękny i przytulny. Jeśli będziemy czuć się na nim dobrze – stanowić to będzie najlepszy dowód na to, że aranżacja jest udana. Warto też pamiętać, że styl boho zachęca do stosowania mniej oczywistych rozwiązań. Jeśli marzy się nam wiszący hamak na tarasie – omawiane tu podejście do aranżacji będzie nas wspierać w realizacji tego pragnienia.

Rolety do zadaszeń tarasowych w stylu boho

Styl boho na tarasie często zwiększa intensywność, z jaką wykorzystywana jest ta przestrzeń. Nic więc dziwnego, że często pojawia się pytanie, co zrobić, aby korzystać z tarasu dłużej niż zwykle. Obecnie odchodzi się już od przekonania, że taras jest miejscem spotkań jedynie w środku lata. Dzięki zadaszeniom tarasowym można ochronić jego obszar przed opadami, a rolety do zadaszeń tarasowych sprawiają, że nie jest nam straszny ani wiatr, ani intensywne, rażące słońce. Do niedawna panowało przekonanie, że zarówno same rolety, jak i zadaszenia, nie należą do rozwiązań tanich, a tym samym ich zakup wymaga starannej analizy właśnie pod kątem opłacalności. Dziś odchodzi się jednak od takiego przekonania. Zakup staje się znacznie bardziej opłacalny, z powodzeniem można go przy tym dokonać choćby za pośrednictwem sklepu internetowego Homms.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *