Zobacz nowoczesne paleniska HETTA w sklepie Homms

Ognisko ma swój urok, ale musimy pamiętać, że wymaga wyznaczenia odpowiedniego miejsca na jego rozpalanie. Ponieważ otoczenie wokół ogniska ulegnie zniszczeniu, zwykle wyznacza się jedno stałe miejsce w ogrodzie, w którym będziemy rozpalać ogień. Takie miejsce może być zlokalizowane obok altany lub tarasu, ale nie w jego bezpośrednim obrębie. Natomiast wykorzystanie paleniska ogrodowego pozwala nam rozpalić ognisko w dowolnym miejscu, nawet na tarasie. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu możemy rozpalić ogień w palenisku na tarasie lub przy samej altanie. Palenisko ogrodowe jest nowoczesną i bezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnego ogniska.

palenisko Hetta Stone

PALENISKO HETTA STONE Ø 120

Palenisko ogrodowe zamiast grilla

Grillowanie to dla wielu z nas przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Zazwyczaj decydujemy się na tradycyjnego grilla, ale bardzo dobrą alternatywą jest nowoczesne palenisko ogrodowe. Przenośne palenisko ogrodowe sprawia, że możemy rozpalić ognisko nawet na tarasie, ponieważ odbywa się w to w sposób bezpieczny oraz nie wiąże się z koniecznością zbierania popiołu z trawy. Palenisko ogrodowe może pełnić dwie praktyczne funkcje, jako miejsce do rozpalenia ognia, ale również jako sprzęt do grillowania, jeśli mamy ochotę upiec kiełbaskę na kijku. Palenisko ogrodowe to dość prosta konstrukcja, która ma solidną podstawę lub 3-4 nogi, na których jest oparta część przeznaczona do spalania drewna. Wielkość palenisk ogrodowych jest ograniczona, tak żeby można było je przenosić z miejsca na miejsce, natomiast na sezon zimowy schować. Paleniska ogrodowe dostępne w sklepie Homms to połączenie tradycyjnego ogniska i nowoczesnego designu.

palenisko Hetta Round

PALENISKO HETTA ROUND Ø 155

Palenisko ozdobą ogrodu

Paleniska ogrodowe mogą pełnić także funkcję dekoracyjną. Są produkowane ze stali malowanej na czarno farbą żaroodporną albo ze specjalnej, rdzawej stali corten. Stal corten to gatunek stali, który wyróżnia się bardzo dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Ten rodzaj stali samoczynnie wytwarza ochronną powłokę, która przypomina rdzę, natomiast nalot ten sprawia, że corten jest niepowtarzalnym, eleganckim, a zarazem wyjątkowo trwałym materiałem.

Oferta sklepu Homms

Jeżeli poszukujecie nowoczesnych i trwałych palenisk ogrodowych, dzięki którym każdy taras lub ogród zyska niepowtarzalny charakter, to zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

Paleniska ogrodowe Hetta

Powiązane artykuły

Gazowe grille wolnostojące

Gazowe grille wolnostojące

W letnie popołudnia uwielbiamy relaksować się na balkonie, tarasie, czy na przykład w ogrodzie. Komfortowy wypoczynek zapewnią nam przede wszystkim odpowiedni zestaw mebli ogrodowych czy

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe są niezwykle estetyczną ozdobą domów oraz ogrodów. Tworzone są z łodyg palm pnących, porastających lasy tropikalne Azji Południowo-Wschodniej. To bardzo wdzięczne tworzywo, które