Jak zaaranżować nowoczesna jadalnię?

Urządzając dom, stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność oraz nowoczesny design. Podejmując ostateczne decyzje, powinniśmy pamiętać, że najważniejsza jest rodzina, miłość oraz ciepło domowego ogniska. Staramy się więc znaleźć odpowiednie miejsce na kominek, czy wygodne i przestronne pomieszczenie, gdzie stanie stół pięknie zastawiony dla wszystkich członków naszej rodziny. Wspólne posiłki, spędzony razem czas i długie rozmowy to właśnie dom, o jakim marzy każdy z nas.

KRZESŁO WAIYA ARM

Nowoczesna jadalnia, czyli jaka?

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się bardzo prostym designem, funkcjonalnością, przestrzenią oraz aranżacją, która jest pełna naturalnego światła. Jadalnia może być otwarta na salon lub kuchnię, w tym drugim przypadku elementem oddzielającym oba te pomieszczenia jest oczywiście wyspa kuchenna. Natomiast w nowoczesnych jadalniach dominują zazwyczaj ciekawe materiały, ale także niebanalne wzornictwo. Nikogo więc nie dziwią meble czy dodatki z tworzyw sztucznych, metalu, jak i szkła. Natomiast w wersji minimalistycznej, dekoracje ograniczone są do całkowitego minimum, a we wnętrzu królują jasne barwy – biele, szarości oraz naturalne odcienie drewna. Jednolite wnętrze nowoczesnej jadalni można przełamać jednym mocnym akcentem kolorystycznym.

 

KRZESŁO RAP TT

Stół do nowoczesnej jadalni

Oczywiste jest, że najważniejszym meblem w każdej jadalni jest oczywiście stół. W nowoczesnych aranżacjach duże znaczenie ma zgranie poszczególnych barw i materiałów. Dlatego stół wraz z krzesłami dobrze jest dopasować do stylu wyspy kuchennej czy frontów mebli w salonie. W sklepie Homms znajdziesz stoły czteroosobowe, jak również wersje sześcio, a nawet dziesięcioosobowe. Stół w jadalni powinien być ustawiony w odległości co najmniej 60 centymetrów od ściany, natomiast blat w standardowym stole do jadalni znajduje się na wysokości 70-75 centymetrów. Pamiętajmy, że do stołu należy także dobrać odpowiednie krzesła. Możemy zakupić gotowy zestaw lub trochę poszaleć i skompletować zestaw samodzielnie. Ważne, aby krzesła były spójne z aranżacją całej jadalni i pasowały do stołu.

Powiązane artykuły

Gazowe grille wolnostojące

Gazowe grille wolnostojące

W letnie popołudnia uwielbiamy relaksować się na balkonie, tarasie, czy na przykład w ogrodzie. Komfortowy wypoczynek zapewnią nam przede wszystkim odpowiedni zestaw mebli ogrodowych czy

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe są niezwykle estetyczną ozdobą domów oraz ogrodów. Tworzone są z łodyg palm pnących, porastających lasy tropikalne Azji Południowo-Wschodniej. To bardzo wdzięczne tworzywo, które