Narożnik do salonu – komfort w naszym domu

Narożnik do salonu – komfort w naszym domu

Narożnik to oczywiście najpopularniejsze wyposażenie klasycznych oraz nowoczesnych salonów. Narożniki w ciągu ostatnich kilku lat wyparły tradycyjne kanapy, wersalki czy rozkładane łóżka. Współczesne narożniki z całą pewnością zaskakują swoją ogromną funkcjonalnością. Warto jednak pamiętać o kilku aspektach w trakcie zakupów.
Narożnik w salonie to coś więcej niż tylko użytkowe wyposażenie. Chociaż jego podstawowym zadaniem jest umożliwienie komfortowego wypoczynku to ma on również drugą funkcję – dekoracyjną. Musimy pamiętać, że narożnik jest największym meblem w całym salonie więc skupia na sobie uwagę wszystkich odwiedzających nas gości.

SOFA 3 osobowa DESSI CALISTA

Wygodny narożnik do nowoczesnego salonu

Komfortowy narożnik do salonu jest podstawą aranżacji pokoju dziennego. W salonie najczęściej odpoczywamy i przyjmujemy gości. Jest więc to pomieszczenie reprezentacyjne całego naszego domu, dlatego do urządzenia go przywiązujemy szczególną uwagę. Aby narożnik jak najlepiej pełnił swoją funkcję, a korzystanie z niego było maksymalnie komfortowe, musimy wziąć pod uwagę:

• Materiał – jeśli wiemy, że na naszym narożniku szybko mogą powstać zabrudzenia, wybierzmy mebel, którego obicie będzie wykonane z plamo oraz wodoodpornej tkaniny.
• Wielkość i kształt – narożnik w salonie nie powinien dominować pośród innych mebli wielkością oraz wzornictwem. Powinien być on na tyle duży, aby swobodnie mogły korzystać z niego 2-3 osoby jednocześnie, a przy tym na tyle nieduży, aby nie zabierał przestrzeni do swobodnego poruszania się. W niewielkim salonie sprawdzi się mebel w kształcie litery L, natomiast jeżeli dysponujemy spora przestrzenią, możemy pozwolić sobie na narożnik w kształcie litery U.
• Styl – mając oczywiście na uwadze wyżej wymienione kwestie, trzeba pamiętać również o tym, by wygodny narożnik idealnie wpisywał się w stylistykę wnętrza salonu.

W nowoczesnych salonach idealnie sprawdzają się proste modele o jednolitym kolorze. Jeżeli chodzi o materiał obicia, warto postawić na skórę bądź inne gładkie materiały o jednolitej fakturze. Prezentują się bardzo porządnie, a przy tym są niesamowicie łatwe do utrzymania w czystości.

SOFA 3 osobowa DESSI TITANIUM

Jeżeli pragniecie stworzyć salon marzeń, to w sklepie Homms znajdziecie szeroką ofertę foteli, sof, kanap i narożników najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapoznaj się z naszą ofertą!

SOFA ADEL 2os. warianty

5890,00 6590,00